Zlom

  • 17 November 2014
  • krkavec
RomanticallyApocalyptic.com

Čo ak dojde k tretej svetovej vojne? Už k nej došlo.

Sme pod útokom hospodárstva postaveného na umelých a nie na skutočných hodnotách. Dobrej práce je neobmedzene, len ju nemá pri súčasnom nastavení kto zaplatiť. Uveril si, že sa ti oplatí robiť len to, čo zarobí ďalšie peniaze? Toto nie sú zrovna zmysluplné činnosti. Väčšinou súvisia s vyťažovaním a vykorisťovaním ľudských a prírodných zdrojov. Ničia nás.

Sme pod útokom duchovným. Pútajú nás obrazy a vzory spôsobu života, myslenia, správania, hodnotenia... Čary bilboardových úsmevov a vážnych výrokov namyslených uplatených hláv nás vedú k ničeniu nás samých. Nevedomo a stádovito prežúvame potravinové a citové jedy. Vďačne nechávame naše deti očkovať myšlienkovými vírusmi, ktoré nás samých ovládli.

Blíži sa bod zlomu. Súčasný stav už nebude viac udržateľný. Čo potom? Zmätok? Smrť?

Zomrú tie domnelé umelé istoty, ktorým sme sa odovzdali ako nevinné a nevedomé deti svojej matke.

Prežijeme?

Silu nachádzam v prijatí svojej slabosti. Som lístok v prúdoch vôd osudu, v prúdoch síl, ktoré ma presahujú. Prijímam to a vnímam tieto sily. Vnímam týchto drakov – a nechávam sa vedome unášať. Z neistoty zrúcanín vzdušných zámkov vier a predstáv sa vynára prapôvodná podstata. V súlade s ňou som šťastný a živý – nech to znamená čokoľvek.

Značky: