Čaro štyroch živlov

  • 24 July 2014
  • krkavec

Už nejakú dobu končím každý deň večerným obradom. Prichystám sa na spanie, zhasnem. Otvorím okno, aby sa mi na noc vyvetralo... Kľaknem si na posteľ, vlastne na zem – spím na zemi. Dakedy ma bolieval chrbát, odkedy spím na tvrdšom, tak sa cítim oveľa lepšie. Mám na zemi riadne ustlané, dva pokrovce na sebe, plachta, perina... Kľaknem si na pelech, vydýchnem. Rozjímam. Čaro štyroch živlov je sled pomalých cvikov na vnútorné vylaďovanie a vyrovnanie. Je to spájanie sa so živlami, so Zemou, Vodou, Ohňom i Vetrom. Je to vnútorné čistenie sa týmito prírodnými silami. Pochválim uplynulý deň. Zaželám si dobrú noc. Vyzlečiem sa a vleziem pod perinu – do sveta tmy, pokoja a snov...

Návod k rozjímaniu som si spracoval v podobe plagátika: caro styroch zivlov - plagatik.pdf. Pôvodne bol návod uverejnený v časopise Diva a je aj na nete.

Nech padne na úžitok!

Ráno si robím ešte pred raňajkami iný obrad: vyjdem von, na našu terasu alebo do blízkeho lesíka či parku... Vyzujem sa a vyzlečiem sa do pol pása. Pozdravím Slnko. Poskáčem si. Uvoľním sa. Naladím sa na nový deň. Vytvorím priestor, aby prišli predstavy, myšlienky – tie sa časom ustália, myseľ sa vyprázdni – a ja sa ocitám mimo čas. Cítim. Vykračujem do nového dňa. Chvála za tento deň. Sem-tam si potom ešte zapískam na píšťalu koncovku – a idem sa pripojiť k ostatným pri raňajkách.

Značky: